خبر های خورشیدی هفته اول آذر

خبر های خورشیدی هفته اول آذر

مروری بر اتفاقات و اخبار خورشیدی هفته اول آذر

در هفته اول آذر ماه شاهد رویداد هایی در زمینه انرژی ها تجدید پذیر در سطح کشور و دنیا بودیم، خلاصه ای از مهمترین آنها را با هم مرور میکنیم:

اخبار خورشیدی

       * برگزاری نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته در تهران با محوریت محصولات زیر:

پمپ های خورشیدی، مدیریت انرژی، تکنولوژی پایش، اندازه گیری و کنترل، اینورتورها (مبدل ها)، لوازم خانگی خورشیدی، آبگرمکن های خورشیدی، کلکتورهای آبگرم خورشیدی، پنل ها و سلول های خورشیدی، سیستم های تولید همزمان خورشیدی، باطری ها و ذخیره کننده های خورشیدی، کمپرسورهای DC جهت کاربرد در یخچال ها، بردهای الکترونیکی جهت سیستم های تولید برق خورشیدی، طراحی و مهندسی سیستمهای خورشیدی و …

       *  نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت ملی گاز اعلام کرده گاز مورد نیاز این شرکت‌ها تولیدکننده برق را به‌صورت صنعتی مصاحبه کنند، ادامه داد: از طرفی دیگر این تولیدکنندگان برق به‌وسیله دیزل ژنراتور‌ها می‌گویند که با توجه به نوع محاسبه گاز مصرفی تولید برق برای آن‌ها صرفه اقتصادی ندارد.

       * محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران: در برنامه پنج ساله ششم توسعه برای تولید پنج هزار مگاوات برق با استفاده از روش‌های نوین تولید الکتریسته تکیلف داریم. در شش ماهه اول سال اول برنامه ششم توسعه حدود ۵۰۰ مگاوات از این هدف‌گذاری محقق شده است، ۹۳ مگاوات آن به تولید برق از طریق انرژی خورشیدی اختصاص داشت که تولید استراچکر و شیشه‌های پنل خورشیدی در داخل کشور نیز آغاز شده است.

      * محققان دانشگاه UCLA دستگاهی ساخته اند که می تواند با استفاده از انرژی خورشیدی و آب، هیدروژن و برق تولید می کند، این وسیله در مقیاس بزرگتر می تواند گام بزرگی برای خودروی های پاک باشد. قابل ذکر است روش های دیگر تولید هیدروژن معمولا با تولید مقادیر زیادی از کربن دی اکسید همراه است.

      * مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در کشور ایجاد می‌شود. امکان ارائه خدمات به تمامی محققان فعال در حوزه سلول‌های خورشیدی فتوولتائیک، انجام آزمون‌های مختلف اندازه‌گیری خواص سلول‌های خورشیدی و آموزش و توانمندسازی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از دستاوردهای این طرح است.

برای اطلاع از شرایط نصب یک نیروگاه بر روی پشت بام منزلتان با ما تماس بگیرید و برای دیدن تازه های دنیای انرژی به صفحه خبر ها مراجعه کنید.

پاسخ دهید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz