تا کمتر از 25 سال آینده تمام انرژی مورد نیاز 139 کشور جهان از انرژی تجدید پذیر خواهد بود

تا کمتر از 25 سال آینده تمام انرژی مورد نیاز 139 کشور جهان از انرژی تجدید پذیر خواهد بود

آخرین نقشه راه برای آینده انرژی های تجدیدپذیر که دقیق ترین چشم انداز آن نیز به شمار می رود  نشان می دهد که 139 کشور دنیا تا سال 2050 تمامی انرژی مورد نیاز خود را از انرژی خورشیدی، بادی و آب تأمین خواهند کرد.

چنین چشم اندازی به معنی کاهش استفاده از انرژی های فسیلی، افزایش 24 میلیون شغل پایدار، کاهش سالانه 4 تا 7 میلیون مرگ ناشی از آلودگی هوا، ثبات قیمت انرژی و صرفه جویی در استفاده از 20000 میلیارد دلار هزینه سالانه به منظور جبران تغییرات آب و هوا و سلامت شهروندان خواهد بود.

گذار جهان به سوی آینده با تولید کم کربن به منظور جلوگیری از تشدید گرمایش جهانی و ایجاد کشورهای خودکفای انرژی، یکی از بزرگترین چالش های زمان ماست. نقشه راه تهیه شده با بررسی هر یک از 139 کشور به صورت جداگانه با هدف رسیدن به 80% استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2030 و 100% تا سال 2050 انجام پذیرفته است.

این تجزیه و تحلیل ها به طور خاص برای هر کشور برق، حمل و نقل، گرمایش / سرمایش، بخش صنعتی و بخش کشاورزی/جنگلداری/ماهیگیری را مورد بررسی قرار داده است.

انرژی تجدیدپذیر

این 139 کشور، کشورهایی بودند که داده هایشان از آژانس بین المللی انرژی در دسترس عموم بوده و مجموعا بیش از 99 درصد کل دی اکسید کربن را در سرتاسر جهان انتشار می دادند.

مطالعات نشان می دهد که کشورهایی که سهم بیشتری از زمین نسبت به جمعیت را مثل ایالات متحده، چین، اتحادیه اروپا دارند ساده ترین زمان انتقال به استفاده کامل از انرژی تجدید پذیر را خواهند داشت. برای کشورهای کوچک و پرجمعیت شاید نیاز به سرمایه گذاری در پروژه های دور از ساحل باشد تا بتوان به این مهم دست یافت.

این تحقیق به تقویت گفتگو در داخل و بین جوامع علمی، سیاست و کسب و کار در مورد چگونگی پیش بینی و برنامه ریزی برای یک اقتصاد بدون کربن کمک خواهد کرد.

برای اطلاع از شرایط نصب یک نیروگاه بر روی پشت بام منزلتان با ما تماس بگیرید و برای دیدن تازه های دنیای انرژی به صفحه خبر ها مراجعه کنید.

پاسخ دهید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz