کاهش هزینه 30 درصدی انرژی خورشیدی در سالی که گذشت

کاهش هزینه 30 درصدی انرژی خورشیدی در سالی که گذشت

در گزارشی که اخیرا منتشر شده، آزمایشگاه های ملی انرژی های تجدید پذیر وزارت انرژی ایالات متحده تأیید کرده است که هزینه تولید  انرژی خورشیدی در مقیاس نیروگاهی در طول سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است. این اخبار خوشحال کننده با اعلام خبر دیگری از سوی SunShot Initiative که یک سازمان  انرژی موازی در وزارت انرژی ایالات متحده است همزمان بود. آنها اعلام کردند که هدف کاهش هزینه های آنها برای انرژی خورشیدی تا سال 2020 در همین امسال رخ داده است. به عنوان یادآوری باید افزود با وجود سیاست های حال حاضر در حوزه انرژی، انرژی خورشیدی همچنان به سرعت در حال تبدیل به ارزاانترین و قابل دسترس ترین روش تولید انرژی می شود و راه را برای آینده انرژی پاک، هموار تر می کند.

گرچه چین اغلب به عنوان یک رقیب خطرناک توسط رئیس جمهور آمریکا نامگذاری شده است، رنسانس خورشیدی در ایالات متحده به دلیل کار پیشگام در زمینه انرژی خورشیدی در جمهوری خلق چین به وجود آمده است. ماژول های خورشیدی در چین بیشتر از میران تقاضای جهانی تولید می شوند، که این امر باعث شده تا واردکنندگان ایالات متحده را قادر به خرید این فن آوری با قیمت های پایین ترکند. در نتیجه، میانگین قیمت هر وات در حال حاضر تنها 1.03 دلار برای سیستم های ثابت است و 1.11 دلار برای سیستم هایی است دارای سیستم دنبال کننده خورشید هستند.

اگر این روند ادامه داشته باشد، تخمین زده می شود که 139 کشور از جمله ایالات متحده و چین می توانند تا سال 2050 همه انرژی مورد نیاز خود را از انرژی های تجدید پذیر تأمین کنند.

منبع: فیوچریسم

برای اطلاع از شرایط نصب یک نیروگاه بر روی پشت بام منزلتان با ما تماس بگیرید و برای دیدن تازه های دنیای انرژی به صفحه خبر ها مراجعه کنید.

پاسخ دهید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz