مشاعات ساختمان ها

سیستم های برق خورشیدی برای مشاعات ساختمان

یکی از چالش های موجود در ساختمان ها تأمین هزینه های عمومی مشاعات ساختمان هاست. یکی از روش هایی که برای تامین این هزینه وجود دارد استفاده از شارژ دریافتی از واحدها می باشد که این امر باعث افزایش هزینه های خانوار می شود.

با استفاده از تولید برق خورشیدی و فروش آن به شبکه می توان هزینه های مورد نیاز برای شارژ عمومی ساختمان و هزینه های برق مصرفی ساختمان را تامین کرد. در این راستا و به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، مدیر دفتر فتوولتائیک ساتبا گفت: شهروندان محترمی که تمایل به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات و پشت بام منازل خود را دارند، می توانند با هماهنگی سایر مالکین ساختمان اقدام به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه نمایند. درآمد حاصل از فروش برق این نیروگاه ها معمولاً هزینه های جاری شارژ ساختمان را پوشش می دهد.

مشاعات ساختمان برق خورشیدی

مهندس تقی پور افزود: از مزایای این طرح می توان به تأمین برق مورد نیاز کشور از روشی که دوستدار محیط زیست است و همچنین کاهش هزینه سرمایه گذاری اولیه برای مشترکین، استفاده از فضای مشاعات ساختمان به صورت مفید و بهره مندی از درآمد حاصل جهت تامین هزینه های ساختمان اشاره نمود.
وی افزود: سازندگان و انبوه سازان فعال در حوزه صنعت ساختمان نیز می توانند با احداث نیروگاه خورشیدی بر فراز بام ساختمان از مزایای این طرح بهره مند گردند.

در راستای اجرای استفاده از فروش برق خورشیدی در مشاعات ساختمان، شرکت مهرسان انرژی تمامی خدمات مورد نیاز برای مشاوره، طراحی، اخذ مجوزها و اجرای این سیستم ها را ارائه می دهد.

مزییت استفاده از سیستم های خورشیدی در مشاعات ساختمان

  •     تأمین قسمتی و یا کل هزینه های شارژ ساختمان
  •     سرمایه گذاری با سود بالا
  •     قرارداد 20 ساله خرید تضمینی برق با وزارت نیرو
  •     عدم درگیری و مجادله در تأمین هزینه های ساختمان
  •    عمر بالای تجهیزات و نیاز به تعمیرات و نگهداری کم
  •     نصب سریع و آسان
  •     آلایندگی بسیار کم و کمک به محیط زیست

برای دیدن خدمات شرکت مهرسان انرژی به صفحه خدمات مراجعه کنید.