آبگرمکن و گرمایش خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی دستگاهی است که با جذب انرژی خورشیدی آب مورد نیاز را گرم می‌کند. این دستگاه ارزان میتواند برای سال ها آب گرم مصرفی برای مصارف استفاده و گرمایشی را بصورت کاملا رایگان تامین کند. امروزه آبگرمکن های خورشیدی امری واجب برای منازل بوده و در طرح جدید تصویبی دولت در ساختمان های جدید آبگرمکن خورشیدی اجباری خواهد بود.

از مزایای استفاده از آبگرمکن های خورشیدی میتوان  به ارزان بودن، بی پایان بودن منبع انرژی آنها،امن و بی خطر بودن،پاک و بدون آلودگی زیست محیطی بودن، رایگان و همیشه در دسترس اشاره کرد.

در راستای استفاده از سیستم های آبگرمکن خورشیدی برای گرمایش محیط این سیستم ها میتوانند با سیستم های آبگرمکن موجود به راحتی هماهنگ شوند. در صورتی که کل نیاز بتواند به وسیله سیستم های آبگرمکن خورشیدی تامین شود این سیستم ها به صورت مستقل نصب می شوند. در صورتی که نیاز به گرمایش بیشتر از انرژی دریافتی از این سیستم ها باشد، سیستم های آبگرمکن خورشیدی با سیستم های گرمایش دیگر مانند گرمکن برقی یا گرمکن گازی هماهنگ می شوند. آب ورودی برای گرمایش ابتدا وارد آبگرمکن های خورشیدی می شود و پس از آن وارد سیستم گرمایشی مکمل می شود وتا دمای مورد نیاز در آنجا گرم می شود.

مزایای دیگر

در صورتی که استفاده از آبگرمکن های خورشیدی تمام نیاز متقاضی را برطرف کند هطینه گرمایش و آب گرم کاملا رایگان می باشد. در صورتی که از آبگرمکن های خورشیدی در راستای پیش گرمایش استفاده شود با توجه به طراحی بین 50 تا 90 درصد هزینه های مورد نیاز برای گرمایش کاهش می یابد. با توجه به هزینه بسیار اندک استفاده از آبگرمکن خورشیدی، و تاثیر بسیار زیاد آن بر کاهش هزینه ها استفاده از این سیستم بسیار اقتصادی می باشد.

شرکت مهرسان انرژی خدمات دیگری نیز ارائه می کند که می توانید در صفحه خدمات آنها را ببینید.

آبگرمکن خورشیدی

پیوندهای پر کاربرد